Aktuální informace o pomoci uprchlíkům v Centru

 

Proč se to nepovedlo? zde Důvody skončení projektu s uprchlíky 

 

 

 

Projekt přesídlení iráckých křesťanů je v Jihlavě prozatím ukončen. První fáze - přesídlení a vyřízení povinných zdravotních prohlídek, dokladů a dalších náležitostí - byla úspěšně dokončena, druhou fázi - samostatné bydlení v bytech - osoby z Okrouhlíku v Jihlavě neabsolvují. Děkujeme všem podporovatelům, zaměstnancům, dárcům a dobrovolníkům. Naše organizace nadále pokračuje péčí o skupinu pronásledovaných křesťanů z Iráku, kteří jsou ubytováni v Brně.

 

Touha umřít v domovině: Co žene uprchlíky pryč z Česka? ZDE

 

zde uvádíme aktuální informace od Nadačního fondu Generace 21

 

 

 

Centrum multikulturního vzdělávání má v Jihlavě na starosti

integraci pronásledovaných iráckých křesťanů.

Přesídlení probíhá pod hlavičkou Nadačního fondu Generace 21, jejíž

tiskovou zprávu zde níže uvádíme.

24.1. 2016 jsme přivítali skupinu prvních 10ti osob z Iráku. Na letišti proběhla tisková konference a první nádherné přivítání. Cestou do Čížova byli veselí a šťastní, zpívali křesťanské písně. Měli jsme s nimi společnou večeři, kterou připravili pracovníci a dobrovolníci Centra. Velice tímto děkujeme těm, kteří se zapojili do příprav na jejich příjezd, byla to úžasná spolupráce, díky níž jsme se seznámili s mnoha skvělými lidmi. Také chceme poděkovat těm, kteří nám napsali povzbudivé dopisy a těm, kteří zcela nezištně a bez publicity přinesli věcné dary, mnohdy velké hodnoty.

První hodiny nového dne si křesťané z Iráku užívali sníh, pak navařili vynikající oběd a začali se shánět po učení češtiny, i když jsme jim chtěli dát pár dnů oddych. Čekají je ještě úřední procedury a zdravotní prohlídky, potom začne výuka naplno.

Mnozí se nás ptají, kde si s nimi mohou popovídat. O příležitostech budeme informovat na našem facebooku a něco významnějšího umístíme i sem.

Tým pracovníků Centra

Do fotogalerie jsme přidali album fotografií Jaroslava Svobody, který dokumentoval první dny křesťanů z Iráku v České republice, 

foto zde

Více informací o momentální situaci uprchlíků v České republice se dočtete zde:

tisková zpráva

Centrum v TV

Aktuality z centra

 

Navštivte naše nové stránky www.fpoint.cz, kde naleznete aktuální informace.

 


 

 

 

 Centrum nabízí:

  • tlumočení – zatím z/do jazyků angličtina, němčina, ruština, ukrajinština, vietnamština, maďarština, mongolština, arabština. Tlumočení je možné poskytnout po domluvě, protože tlumočníky máme externí.

  • poradenství - přímo pro cizince nebo osobám (úřadům) činným s cizinci, poradenství související s cizincem, možnost porady s právníkem

  • terénní pracovníky – vyhledávání, kontaktování, doprovod cizinců, spolupráce s cizineckou policií, úřady, zdravotnickými zařízeními, školami

  • výuku českého jazyka pro děti a dospělé

  • vzdělávání pro pracovníky kteří pracují s cizinci